با پیشرفت تکنولوژی شاهد موبایل ، مانیتور و تلویزیون های با رزولوشن بالا هستیم و این روند ادامه خواهد داشت.
طراحان یا موشن دیزاینرها با توجه به رزولوشن های موجود پروژه های افتر افکت خود را تولید می کنند بطور مثال رزولوشن های امروز در حال مهاجرت از فول اچ دی Full HD به سمت توکی 2K و فورکی 4K هستند که طراحان باید ویدیوهایی بسازند که متناسب با این رزولوشن ها باشد.
هر چه رزولوشن در پروژه های افتر افکت بالا برود باعث سنگین شدن سرعت اجرا و سرعت رندر می شود و به همین دلیل باید یا سیستم های قوی تری را خریداری کنید یا ساعت ها منتظر خروجی و رندر گرفتن باشید.
اگرچه ابعاد متراژی نمایشگرهای ال ای دی  (تابلو روان) نسبت به دیگر نمایشگرها بسیار بالاست اما در مقابل رزولوشن آن نسبت به دیگر نمایشگرهای بسیار کمتر است.

سیستم و کامپیوتر :
برای شبکه های اجتماعی به دلیل رزولوشن بالا نیاز به سیستم های خوب و قوی دارید اما برای نمایشگرهای ال ای دی با حداقل ترین سیستم ها به مشکل برنخواهید خورد.

سرعت رندر :
پروژه های نمایشگرهای ال ای دی نسبت به شبکه های اجتماعی به دلیل رزولوشن و جزییات کمتر خیلی سریعتر رندر می شوند.

نمایش عکس و فیلم :
اکثرا در شبکه های اجتماعی بر روی عکس یا فیلم ها فیلتر های رنگی لحاظ می شود و یا در کادرهای خاصی قرار داده می شوند (به اصطلاح تمام صفحه نیستند) اما در پروژه های نمایشگر ال ای دی این موارد کمتر اعمال می شود و نمایش عکس کاملا واضح و گویا است.

نمایش متن :
اکثرا در پروژه های شبکه های اجتماعی متن ها با فونت های فانتزی یا رسمی و در سایزهای کوچکتر می باشند اما در نمایشگرهای ال ای دی فونت ها درشت و خوانا ( تمام صفحه ) در نظر گرفته می شوند.

رنگ بندی :
در شبکه های اجتماعی رنگها نزدیک به یک دیگر هستند و با کنتراست ملایم طراحی می شوند اما در نمایشگرهای ال ای دی رنگها متمایز از یک دیگر و با کنتراست بالا (به اصطلاح رنگ های جیغ) در نظر گرفته می شوند.

حرکت های متنی :
در شبکه های اجتماعی برای متن  ، بکگراند و… حرکت های نرم و ملایمی در نظر گرفته می شود اما در نمایشگرهای ال ای دی متن ها ، بکگراند و … باید تحرک و بازیگوشی بسیاری داشته باشند تا با اینجا شوک دیداری حواس مخاطب را به خود جلب کنند.

نسبت تصویر :
ویدیو هایی که برای شبکه های اجتماعی تولید می شوند همگی در نسبت ابعاد استاندارد و تعریف شده می باشند مثلا 9*16 یا 1*1 یا 3*4

اما در نمایشگرهای ال ای دی هیچ نسبت ابعاد استاندارد و تعریف شده ای وجود ندارد و این نسبت ابعاد با توجه به هر نمایشگر متغییر است. به همین دلیل پروژه افتر افکت نمایشگر ال ای دی باید به گونه تنظیم شود که تا حد امکان قابلیت ریسایز Resize شدن داشته باشند.
۲ دیدگاه برای “تفاوت پروژه افتر افکت نمایشگر ال ای دی با شبکه های اجتماعی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.