پروژه افتر افکت نمایشگر ال ای دی چیست؟

نمایشگر ال ای دی ( تابلو روان یا تلویزیون شهری) یک ابزار برای نمایش ویدیو است که برای تبلیغات محیطی از آن استفاده می شود.
اگرچه از ابعاد متراژی بالایی برخوردارند اما نسبت به نمایشگرهایی مثل تلویزیون ، موبایل ، لپ تاپ و … دارای رزولوشن بسیار کمتری هستند و به همین دلیل افکت و جلوه های ویدیویی نمایشگرهای ال ای دی متفاوت تر از ویدیوهای شبکه های اجتماعی باید طراحی شوند تا به خوبی در نمایشگر ال ای دی دیده شوند .
از طرفی دیگر نمایشگرهای ال ای دی دارای رزولوشن متغییر هستند بطور مثال بعضی از نمایشگرها به شکل مربع هستند بعضی بصورت مستطیل ، مستطیل های کشیده و …
متاسفانه در صنعت نمایشگرهای ال ای دی مخصوصا در ایران چه فروشنده و چه خریدار برای ساخت تیزر و ویدیوی تبلیغاتی آن اهمیت خاصی قائل نیستند.
خیلی ها برای خرید نمایشگرهای ال ای دی حاضر به پرداخت مبالغ هنگفتی هستند اما به سختی و با حداقل ترین بودجه ویدیوهای تبلیغاتی آن را تهیه می کنند .
چیزی که ما بارها گفته ایم این است که نمایشگرهای ال ای دی یه ابزار است نه یک هدف ، هدف شما نمایش ویدیو است نه خرید یک نمایشگر به عنوان تزیین فروشگاه.
به علت هزینه و تعرفه های پایین طراحی ، گرافیست ها و موشن دیزاینر های حرفه ای به این صنعت ورود نمیکنند و اکثرا تیزرهای تبلیغاتی نمایشگرهای ال ای دی توسط خود تابلوسازان و با ابتدایی ترین نرم افزارها طراحی میشود که در نهایت ویدیوی تبلیغاتی جذابی از آب در نمی آید .
اکثر تابلوسازها برای اینکه انتظارات مشتریان خود را برآورده کنند و ویدیوهای جذاب بسازند و همچنین برای متفاوت دیده شدن در بین رقبا ، از نرم افزار افتر افکت برای ساخت ویدیوهای خود استفاده کنند و چون دانش و تخصص کافی در این زمینه ندارند سعی میکنند از تمپلیت و پروژه های آماده افترافکت کمک بگیرند.

اما مشکل
اگر کمی جستجو کرده باشید متوجه خواهید شد مرجع خاصی برای ساخت افکت های آماده یا تیزرهای نمایشگرهای ال ای دی وجود ندارد و تابلوساز یا طراحانی که در این زمینه فعالیت میکنند از پروژه های آماده افتر افکت موجود در سایتها استفاده میکنند که خیلی مناسب نمایشگرهای ال ای دی نیستند.


ساخت تیزرهای نمایشگرهای ال ای دی کاملا سلیغه ای است و در این بحث سلیغه مشتری کاملا در الویت قراردارد ، یعنی طراح باید خواسته مشتری را پیاده سازی کند تا ایده ای که خود در سر دارد و همین امر باعث دردسر برای طراحانی میشود که از پروژه های آماده افتر افکت استفاده می کنند.

عموما سلیغه مشتری ها در تیزرهای نمایشگر ال ای دی شامل این موارد می باشد :
– از فونت های تو پر استفاده شود
– کلمات بسیار درشت و تمام صفحه باشد
– متنها دارای حرکت و بازی باشند
– تصاویر و عکسها کاملا پویا و واضح باشند
– رنگ های استفاده شده در ویدیو کاملا شارپ و متضاد باشند
– از طیف های رنگی زیادی استفاده شود
– شدت نور زیادی داشته باشند
اگر یک طراح تیزر برای نمایشگر ال ای دی هستید بهتر میدانید که تقریبا اکثر پروژه های آماده افتر افکت موجود ، در این زمینه کاربرد ندارند و تعداد محدودی از آنها قابل استفاده است.

بهترین راهکار چیست؟!
استفاده از پروژه های آماده افتر افکت استودیو ام ایکس سیکس.


ویژگی های پروژه های افتر افکت استودیو ام ایکس سیکس:
– اختصاصی برای نمایشگرهای ال ای دی تنظیم شده اند
– ویرایش و ادیت آسان پروژه ها
– پشتیبانی از محصول
– رنگ بندی جذاب و حرفه ای
– استفاده از جدیدترین افکت ها و جلوه ها
– ساخت پروژه ها در رزولوشن های متفاوت
– سبک اجرا شدن پروژه و نیاز نداشتن به سیستم های قوی
– رندرینگ یا خروجی گرفتن سریع
– ساخت پروژه مجزا برای تابلو روان تکرنگ و تابلو روان فولکالر
– خواناییت کامل تصاویر در پروژه
– متن های درشت و خوانا
– خاص و متفاوت بودن
– و …
همچنین تقریبا 99درصد محصولات بدون پلاگین طراحی شدن ، و شما برای استفاز آنها نیازی به نصب پلاگین و سر و کله زدن با مشکلات نصب پلاگین نخواهید داشت.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.